رئیس دانشگاه آزاد نهبندان: برای جذب هیئت علمی اعتبار نداریم
روزنامه خراسان صفحه S08 شهرستانها (جنوبی) ، شماره سریال 17164 ، تاریخ انتشار 871005

رحیم زاده: اعتبارات لازم برای جذب هیئت علمی متخصص، فضای كوچك و استیجاری بودن از مهم ترین مشكلات دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نهبندان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نهبندان در گفتگو به خبرنگار ما گفت: از خیرین و مسئولان برای احداث ساختمان دانشگاه و جبران كسری بودجه و اعتبارات و تجهیز كتابخانه درخواست همكاری كرد.

مهندس علی خزاعی درخصوص صندوق رفاه دانشجویی گفت: این صندوق از محل 2 درصد شهریه دانشجویان تشكیل می شود كه به علت هزینه های گزاف راه اندازی و تعداد دانشجویان ایجاد این صندوق تا ابتدای نیمسال جاری میسر نبوده است.

 رئیس دانشگاه آزاد نهبندان: برای جذب هیئت علمی اعتبار نداریم

صفحه S08 شهرستانها (جنوبی) ، شماره سریال 17164 ، تاریخ انتشار 871005

رحیم زاده: اعتبارات لازم برای جذب هیئت علمی متخصص، فضای كوچك و استیجاری بودن از مهم ترین مشكلات دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نهبندان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نهبندان در گفتگو به خبرنگار ما گفت: از خیرین و مسئولان برای احداث ساختمان دانشگاه و جبران كسری بودجه و اعتبارات و تجهیز كتابخانه درخواست همكاری كرد.

مهندس علی خزاعی درخصوص صندوق رفاه دانشجویی گفت: این صندوق از محل 2 درصد شهریه دانشجویان تشكیل می شود كه به علت هزینه های گزاف راه اندازی و تعداد دانشجویان ایجاد این صندوق تا ابتدای نیمسال جاری میسر نبوده است.

وی ادامه داد: به تازگی مقدمات راه اندازی این صندوق با همكاری و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند فراهم شده و دانشجویان در نیم سال آینده از مزایای این صندوق بهره مند خواهند شد.

وی درخصوص بومی بودن دانشجویان گفت: 99 درصد دانشجویان دانشگاه بومی استان و شهرستان هستند.

وی اظهار امیدواری كرد: مكاتبه ها و پیگیری هایی با معاونت فنی و پژوهشی مركز آزمون انجام شده تا دانشگاه از سهمیه كشوری برخوردار شود.

وی درمورد سهمیه عمره دانشجویی گفت: از آن جایی كه این دانشگاه اردیبهشت ماه امسال در لیست دانشگاه های راه اندازی شده قرار گرفته است، سهمیه اختصاصی برای این كه این دانشگاه به لحاظ سازمانی وابسته به بیرجند بوده جزء سهمیه دانشگاه واحد بیرجند در قرعه كشی شركت داده شدند.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده با نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه دردوره بعدی درخصوص ثبت نام عمره دانشجویی سهمیه ویژه ای به این دانشگاه اختصاص خواهد یافت.

خزاعی ادامه داد: این دانشگاه درصدد تدارك برنامه های لازم برای سر و سامان دادن امور مربوط به ازدواج دانشجویی بوده و امیدواریم با توجه به تقاضای برخی دانشجویان این امر اردیبهشت سال 89 محقق شود.

وی خاطر نشان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی نهبندان دردومین سال راه اندازی به نحو چشمگیری با استقبال متقاضیان تحصیلات تخصصی مواجه شد و روند رو به رشدی دارد.

وی با بیان این كه این دانشگاه سال تحصیلی جدید را با 140 دانشجو آغاز كرد افزود: كاردانی كامپیوتر، الكتروتكنیك، حسابداری، آموزش ابتدایی، كارشناسی ناپیوسته حسابداری؛ از رشته های فعلی این دانشگاه است.

وی ادامه داد: رشته كاردانی عمران، گرایش كارهای عمومی ساختمان نیز در وزارت علوم برای این دانشگاه به تصویب رسیده كه از طریق دفترچه های انتخاب رشته تیرماه علاقه مندان تحصیل در این رشته می توانند با شركت در آزمون به تحصیل در این رشته بپردازند.

وی خاطر نشان كرد: آموزش ابتدایی و عمران نیز در كمیته آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برابر این دانشگاه مصوب شده و به زودی به تصویب وزارت علوم خواهد رسید. وی با قدردانی از مساعدت استاندار برای حل مشكل زمین دانشگاه گفت: زمین دانشگاه به مساحت 14 هكتار مورد توافق دانشگاه و سازمان مسكن و شهرسازی قرار گرفته كه اقدامات مربوط به عقد قرارداد واگذاری 6 هكتار از جمله ارائه طرح جامع دانشگاه و اعتبار مصوب انجام شده است.

وی اظهار امیدواری كرد: با پرداخت 320 میلیون ریال پیش پرداخت از سوی استانداری هر چه سریع تر عملیات احداث ساختمان دانشگاه آغاز شود.

خزاعی قیمت كارشناسی زمین را بالغ بر 2 میلیارد و 580 میلیون ریال عنوان كرد و افزود: 10 درصد ارزش افزوده این زمین برای عقد قرارداد و تبادل موافقت نامه باید به حساب سازمان مسكن و شهرسازی واریز شود.

وی تصریح كرد: در جلسه شورای اداری استان كه در نهبندان برگزار شد استاندار قول مساعد داد 320 میلیون ریال برای حل این مشكل تامین شود.

وی تثبیت ساختار اداری و مالی دانشگاه را از جمله اقدامات انجام شده عنوان كرد و گفت: با وجود مشكلات فراوان سایت كامپیوتر دانشگاه در همان نیم سال نخست راه اندازی و مقدمات احداث كارگاه های رشته برق هم فراهم شد.

وی ادامه داد: برای توسعه و نهادینه كردن امر تحقیق و پژوهش و عمق بخشیدن به دانسته های دانشجویان و ارتقای كیفی دانشگاه، راه اندازی و تجهیز كتابخانه با نگرش تهیه كتاب تخصصی و عمومی در اولویت برنامه های دانشگاه قرار دارد.

وی افزود: تا كنون بالغ بر 8 هزار جلد كتاب تخصصی و غیرتخصصی برای كتابخانه تهیه شده كه با نصب نرم افزار كتابخانه كه از سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی دریافت شده به زودی تجهیز مجدد و راه اندازی خواهد شد.

وی روی آوردن به تحقیق و پژوهش را از اولویت های ویژه در زندگی دانست و گفت: موفقیت های روز افزون برخی جوامع توسعه یافته موید این حقیقت است كه هر جامعه ای كه بیشترین اعتبارات و توجه را به امر پژوهش اختصاص می دهد در رقابت با سایر جوامع موفق تر خواهد بود.

وی علت عقب بودن كشور ما نسبت به برخی جوامع در امر پژوهش را كم توجهی به تحقیق و پژوهش دانست.وی خاطرنشان كرد: تلاش می كنیم كه دو درصد از اعتبارات این دانشگاه در سال آینده به امر پژوهش اختصاص یابد.

به گفته وی تعداد دانشجویان این دانشگاه در افق یك ساله به300 دانشجو خواهد رسید كه با توجه به پتانسیل های موجود در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و قدمت 26 ساله این امر نقش مهمی در توسعه شهرستان خواهد داشت.

وی از راه اندازی دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه در آینده نزدیك خبر داد و افزود: این دفتر در اشتغال آفرینی و ایجاد ارتباط میان تحصیل كردگان دانشگاه و بازار كار و بخش صنعت كشور نقش به سزایی دارد.وی در خصوص وابستگی این دانشگاه به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند گفت: این دانشگاه از نظر ساختار اداری كاملا وابسته به واحد بیرجند بوده و مكاتبات آن از طریق واحد بیرجند انجام می شود.

وی در مورد ارتقای این دانشگاه از مركز به واحد گفت: این امر نیازمند دستیابی به شاخصه هایی از جمله تعداد دانشجویان (400 )به بالا اعضای هیئت علمی رسمی، ساختمان احداث شده، تجهیز كارگاه و آزمایشگاه های تخصصی و ... است كه با فراهم آمدن این مقدمات این دانشگاه از مركز به واحد ارتقا خواهد یافت.

وی با قدردانی از فرماندار، امام جمعه و برخی مسئولان در تحقق و راه اندازی این دانشگاه از بی مهری برخی دیگر از مسئولان گلایه كرد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 بهمن 1387    | توسط:    | طبقه بندی: اخبار دانشگاه،     |
نظرات()