رحیم زاده- دو رشته كارشناسی ناپیوسته عمران و كارشناسی حقوق قضایی برای دانشگاه، آزاد اسلامی نهبندان در حال تصویب است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در جلسه كلنگ زنی ساختمان دانشگاه آزاد نهبندان با بیان این كه بعد از انقلاب یكی از گام های موثری برای توسعه علمی تاسیس دانشگاه آزاد در سال 61 بود گفت: تحقق عدالت اجتماعی در بعد آموزش عالی از مزایای دانشگاه آزاد اسلامی است.

چهكندی نژاد با اشاره به نقش دانشگاه آزاد در توسعه كشور و تربیت نیروی انسانی متخصص، اولین گام پیشرفت برای هر كشور را توسعه منابع انسانی دانست و از توسعه علمی و فرهنگی به عنوان مهم ترین شاخصه پیشرفت هر كشور یاد كرد.

رئیس دانشگاه آزاد نهبندان نیز با اشاره به تحصیل 260 دانشجو در 8 رشته در این شهرستان گفت: این دانشجویان در 5 رشته كاردانی الكترونیك، كامپیوتر، كارشناسی پیوسته عمران و ناپیوسته حسابداری و آموزش ابتدایی مشغول به تحصیل بوده و 2 رشته كاردانی ناپیوسته عمران و كارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی نیز مهر ماه دانشجو می پذیرد.

خزاعی افزود: دانشگاه آزاد نهبندان شهریور 1386 با 2 رشته كاردانی پیوسته الكترونیك و نرم افزار كامپیوتر كار خود را آغاز كرد و مهر سال گذشته در رشته آموزش و پرورش ابتدایی 56 دانشجو پذیرفت.

وی با اشاره به رشد یك هزار درصدی دانشجو در این دانشگاه از ابتدای راه اندازی تاكنون گفت: از دیگر اقدامات دانشگاه تجهیز و راه اندازی خوابگاه برای 20 دانشجوی دختر غیر بومی است و در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان پسر (حداقل 10 نفر) برای آنان نیز خوابگاه راه اندازی می شود.

امام جمعه نهبندان هم با اشاره به حضور بیش از 2 هزار دانشجو در این شهرستان خاطرنشان كرد: با مساعدت دولت و پی گیری مسئولان شاهد راه اندازی 3 دانشگاه در این شهرستان هستیم.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین خزاعی بخش مهم تحصیل كردگان و مدیران مملكت دانش آموخته دانشگاه آزاد هستند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم عصاره كار دانشگاه و آموزش و پرورش را پرورش و تربیت نخبگان و خبرگان دانست.صابری با توجه به آماده بودن امكانات تحصیل تمام مقاطع در كشور اظهار داشت: در خصوص علم و دانش نباید به كم قانع بود و باید مدارج عالی را گذراند.

در پایان جلسه با حضور مسئولان پروژه ساختمان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نهبندان كلنگ زنی ش

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 اردیبهشت 1388    | توسط:    | طبقه بندی: اخبار دانشگاه،     |
نظرات()